Laša gatavošana

Gravlaks

Šī ēdiena īpatnība ir tāda, ka zivis tiek pasniegtas svaigas. Bet agrāk lasis vairākas dienas tika aprakts pazemē, lai tas ilgāk saglabātos. Šodien, pateicoties ledusskapim, tas ir daudz vieglāk.

Interesanti, kurš izdomāja tikko nozvejotas un sālītas zivis uz dažām dienām aprakt zemē vai smiltīs? Šī metode tika izstrādāta Skandināvijā pirms vairākiem gadsimtiem un kļuva pazīstama kā “aprakts lasis” (zviedru “gravad lax”, norvēģu “gravlaks”). Lai to atsauktos, mēs izmantojam angļu nosaukumu “gravlax” vai vienkārši saucam to (nedaudz) sālītu lasi. Zemes vai smilšu fiziskais spiediens kopā ar sāls un cukura marinādi dehidrē laša fileju. Žāvēšanas un fermentācijas process notiek vienlaikus, kas ļauj uzglabāt zivis ilgāk. Šā iemesla dēļ garšvielu zivi ir svarīgi uzglabāt pēc iespējas lielākā hermētiskā pārtikas plēvē vai lielā saldētavas maisiņā un ievietot ledusskapī kopā ar, piemēram, konserviem.
Tāpēc konservēšanas procesam pietiek ar sāli un cukuru. Garšaugi ir paredzēti tikai aromatizēšanai. Papildus tradicionālajiem garšaugiem, piemēram, dillēm, kardamonam un pētersīļiem, varat izmantot arī citronu balzamu, lauru lapas, koriandru un majorānu. Arī rupji sakapātu piparu zirņu pikantumu var viegli mainīt – ar sinepju sēklām, smaržīgajiem pipariem, kadiķogām, kā arī kardamona, koriandra vai fenheļa sēklām. Lai lasis pēc konservēšanas neizžūtu, to vajadzētu ierīvēt ar olīveļļu, iepriekš attīrot no garšaugiem un garšvielām.

Teriyaki laša atkārtojums

Sastāvdaļas:

glāze rīsu
lasis + garša Latvijas Teriyaki mērce
Salātiem:
salāti
ķiršu tomāti
gurķi
Latvijas garša Zelta ķiploku medus
olīvju eļļa
sāls un melnie pipari

Pirmkārt, jums jāuzliek lasis uz folijas un aptiniet malu. Tad pārlej Teriyaki mērci, lai virsū veidojas neliela mērces kārtiņa. Liekam līdz 220C sakarsētā cepeškrāsnī. Cep, līdz virsū izveidojas teriyaki glazūra.
Sagatavotā glāze rīsu jānomazgā sietā un jānoskalo zem tekoša ūdens, līdz tā kļūst caurspīdīga. Nomazgājiet rīsus katlā un pārklājiet ar 2 glāzēm ūdens. Valkā cepuri. Vāra uz mērenas uguns (7/10), līdz ūdens vārās. Vienreiz samaisiet un samaziniet siltumu līdz minimumam (2/10) un turpiniet vārīt uz lēnas uguns, līdz viss ūdens ir uzsūcis. Vākam jābūt augšpusē, pilnībā nosedzot pannu.
Vēlams pievienot ķiršu tomātus, kurus vajadzētu pārgriezt uz pusēm, gurķus sagriezt plānos apļos un sajaukt ar salātu lapām. Pārlej ar mērci (olīveļļa sajaukta ar Zelta ķiploku medu). Pievienojiet sāli un melnos piparus pēc garšas.

Lasis fritē

Šis ēdiens ir ārkārtīgi vienkāršs un viegli pagatavojams cepeškrāsnī. Šīs Crispy Air Fryer laša filejas lieliski sader ar Air Fryer Fries, Ceptu saldo kartupeļu kubiņiem, Pikantā laša Budas bļodām vai Air Fryer zaļajām pupiņām.

SASTĀVDAĻAS
500 g laša filejas
0,5 tējkarotes sāls
1 tējkarote sarkanās čili pārslas (pēc izvēles)
1 ēdamkarote neapstrādātas augstākā labuma olīveļļas
0,5 tējkarotes melno piparu
0,5 tējkarotes žāvēta oregano (pēc izvēles)
1 tējkarote ķiploku pastas (pēc izvēles)

Vispirms laša fileja jāmarinē kopā ar visām pārējām sastāvdaļām. Atstāj ievilkties 15 minūtes.
Uzkarsē cepeškrāsni 5 minūtes līdz 180°C.
Pievienojiet laša fileju gaisa cepšanai un vāriet 10 minūtes. Apgrieziet un pagatavojiet vēl 10 minūtes vai līdz tie ir kraukšķīgi un gatavi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *