Lašmaizīte

Ļoti tradicionāla un daudzās valstīs populāra sviestmaize ar lasi mūsu vietnē nav atņemta. To var izmantot kā uzkodu vai kā ēdienu banketā. Uz maizes var ātri likt lasi, vai arī var izmantot kādu ātru, bet garšīgu recepti.
Tātad, sastāvdaļas:

500 g mazsālīta laša
2 ēdamkarotes olīveļļas cepšanai
1 bagete, vēlams pilngraudu
0,5 citronu sula
4 vidēji avokado, gatavi un mīksti (var aizstāt ar krēmsieru vai sviestu)
0,5 citrona, sagriež plānās šķēlēs
pipari
Diļļu ķekars

Pēc tam rīkojieties šādi:
Ir nepieciešams uzsildīt cepeškrāsni līdz 200 grādiem parastajā režīmā.
Pēc tam bageti sagriež apmēram 2 cm biezās šķēlēs, liek vienā kārtā uz cepešpannas, kas izklāta ar cepampapīru, un no abām pusēm apsmērē ar olīveļļu. Pat ar maizītēm iesmērē eļļu uz sviesta papīra, lai tā uzsūktu maizītes. Tad liek uzkarsētā cepeškrāsnī un, skatoties, smuki izcepas līdz zeltainam. Noliek malā atdzist.
Lasi vajadzētu sagriezt plānās šķēlēs. Ar karoti izņem avokado mīkstumu un liek bļodā, samīca ar dakšiņu, pievieno citrona sulu pēc garšas, pievieno svaigi maltus piparus un samaisa. Sagrieziet citronu ļoti plānās šķēlītēs, tādējādi to būs vieglāk pārgriezt gareniski uz pusēm vai sagriezt 4 daļās.
Beigās uz sasildītās maizītes biezā kārtā smērē saspiesto avokado, pārklāj ar bagātīgu laša kaudzi (avokado vietā var smērēt ļoti plānu krēmsieru vai sviestu, var arī neziest neko, jo maizīte būs ļoti garšīga, ja to apgrauzdē ar olīveļļu). Pārkaisa ar svaigi maltiem pipariem, dekorē ar nelielu citrona šķēlīti un diļļu zariņu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *