Nestandarta receptes zivju gatavošanai

Joda trūkuma problēma organismā kļūst arvien populārāka mūsu vidū. Bet, par laimi, ir daudz produktu, kas ir tiešie joda piegādātāji ķermenim. Un visvairāk joda zivīs un jūras veltēs.
Jodu var viegli uzņemt katru dienu ar pārdomātu ēdienkarti un dažādiem ēdieniem, piemēram, pienu un piena produktiem, olām, graudaugiem, pākšaugiem, jodēto sāli utt. Bet visbagātākais joda avots ir okeāna un jūras zivis, vēžveidīgie un jūraszāles.

Ja jūs neēdat zivis, tad jūraszāles ir laba joda alternatīva veģetāriešiem un vegāniem.
Jūras aļģes ir bagātākais joda avots. Šī produkta iekļaušana uzturā var būt noderīga cilvēkiem, kuri no uztura izslēdz dzīvnieku izcelsmes produktus, piemēram, veģetāriešiem vai vegāniem. Ir labi baudīt suši, miso zupu, brūnaļģes salātus un citus ēdienus, kas satur jūraszāles, taču tos nevajadzētu ēst biežāk kā reizi nedēļā.

Zivis vislabāk gatavot mājās pašam, un gatavus sālītus, kūpinātus zivju produktus uzturā vajadzētu iekļaut tikai reizēm.
Gatavojot zivis, nevajag neko sarežģīt. Jūs varat vienkārši cept to cepeškrāsnī vai pannā, pievienojot savus iecienītākos garšaugus. Piparmētra lieliski papildina zivju ēdienus.
Zivis var pievienot arī dažādiem salātiem, pīrāgiem vai vienkārši brokastīs.

Izgudrot daudz nevajag, jo zivis var pagatavot dažādi, lai tā šķistu garšīgāka un pēc garšas neitrālāka, piemēram, zivju zupa ar kotletēm gaļas buljonā, pievienojot zivju kotletes vai zivju kotletes;
bērniem bieži patīk, ja ēdiens ir kraukšķīgs un nāk ar mērci. Zivju pirkstiņus pagatavo pats mājās (pannā vai cepeškrāsnī apcepot zivju fileju rīvmaizē), papildinot tos ar siera, skābā krējuma vai jogurta mērci.

Tātad, starp galvenajiem uztura speciālistu padomiem:
lasi un foreli var ēst svaigu uz bulciņas vai smalki sagrieztu, piemēram, tartāru – šādā ēdienā būs daudz vairāk joda nekā vārītās zivīs (grūtniecības laikā var ēst tikai vārītas zivis un jūras veltes);
jods labāk saglabāsies, ja izvēlētā zivs tiks cepta cepeškrāsnī, nevis vārīta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *